Narożniki , fotele, sofy , kanapy czy krzesła .

 

Wszystkie wygodne i funkcjonalne meble mają nie tylko cieszyć oko ale być piękne i praktyczne na wiele lat  .

Niestety z czasem podczas użytkowania i dzięki wytężonej pracy naszych pociech nasze meble tapicerowane tracą swój urok .

Oto kilka sposobów jak zachować pierwotną barwę tkaniny , fakturę tak by wasza sofa czy kanapa zachwycała nawet po wielu latach .

 

Środki czyszczenia tkanin obiciowych .

Obecnie producenci mebli tapicerowanych oferują nam niezliczone kolekcje tkanin meblowych w szerokiej gamie kolorystycznej
ciekawych fantazyjnych wzorach dzięki czemu mebel jak fotel czy krzesła wygląda niepowtarzalnie . Bardzo ważne jest by meble
nie tylko były modne ale i odpowiednio dobrane do pomieszczenia jak i ich funkcji . To co doskonale sprawdza się w biurze
czy poczekalni niekoniecznie musi nadawać się do pokoju dziecięcego czy stylowego salonu w którym rządzi nasz ukochany
kotek.

Czyszczenie mebli wypoczynkowych za pomocą specjalistycznych środków .

Regularne czyczszczenie mebli tapicerowanych za pomocą w/w środków pozwala na zachowanie odpowiedznich właściwości tkaniny obiciowej użytej w meblu .

Produceni środków czystości proponują szeroką gamę pianek , sprayów czy proszków do czyszczenia tapicerki , nakładamy - spryskujemy je na powieżchnie np naszej sofy i odczekujemy odpowiedni czas określony w instrukcji strosowania środka , po czym usuwamy je za pomocą suchej ściereczki i odkurzacza .

Pamiętajcie za nim zaczniecie czyszczenie mebla by sprawdzić najlepiej na ukrytym fragmencie tkaniny ( plecy narożnika) jak dana tkanina zachowuje się pod wpływem danego środka czyszczącego , oczywiście warto rónież zapoznać się z kartą informacyjną zazwyczaj dołączoną do mebla .

Polecamy środki proponowane w sklepach meblowych są one odpowiednio dobrane do danego produktu oraz przetestowane .

Bardzo popoularnymi środkami czyszczącymi są również  : Vanish , Oxy , karcher czy expert dywan .